Güvenay Torna Makına Hırdavat Sanayi Tic.Ltd.Şti.’nin temelleri  Güven Torna & Makına  kuruluşu tarafından 20.05.2009 tarihinde %100 türk sermaye ve emeği ile atılmıştır. Kurulduğu günden bu yana ortaya koyduğu istikrarlı büyüme performansıyla sürdürülebilir  bir büyüme örneği göstererek 28.01.2011 tarihinde aldığı bir kararla şirketleşme yoluna gitmiş ve Güvenay Torna Makına Hırdavat san.ve tic.ltd.şti.Ünvanı altında faaliyetilerine devam eden  firmamız Denizli ’nin güçlü ve saygın şirketleri arasındaki yerini aldı.

Güvenay torna makına tekstil makınaları ve tekstil yedek parça imalatı işkollarında faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir. Güvenay Torna Makına bugün kaliteli ve güvenilir bir hizmet sağlayıcı, örnek bir girişimci ve güçlü bir ulusal yatırımcı olarak dikkat çekmektedir.

Firmamız 14 yıllık iş deneyimini, mali gücünü ve teknik yetkinliklerini kullanarak sayısız hizmet ve üretimi başarıyla tamamlamıştır. Şirketin iş portföyünde; makine imalat,üretim ve hizmet projeleri başta olmak üzere, makine imalatını artırma ve çeşitli sektördeki makineleri imal etme tesis projeleri yer almaktadır.

Makine imalatı konusunda Denizli’nin yanı sıra Türkiye içi ve dünyanın farklı coğrafyalarında da tercih edilen bir iş ortağı olma yolunda hedefine emin adımlarla ilerlemektedir. Firmamız halen Denizli organize sanayi bölgesi 1.kısım sınırları içerisinde faaliyetini sürdürmektedir.